Tegoroczna Gala Finałowa XXVI Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników, zorganizowana przez Fundację Perspektywy, odbyła się dnia 11 stycznia 2024 roku w auli Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. W gali finałowej wzięli udział ministra edukacji Barbara Nowacka, rektorzy Uniwersytetów i Politechnik z całej Polski, przewodniczący Komitetów Olimpiad Przedmiotowych, dyrektorzy Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych oraz przedstawiciele najlepszych liceów i techników z każdego województwa.

Mieliśmy dużo powodów do radości – II LO po raz siódmy uzyskało tytuł  NAJLEPSZEGO LICEUM w WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM, a także znalazło się na 12. miejscu w ogólnopolskim rankingu.

Ranking "Perspektywy" 2024

Miesięcznik „Perspektywy” od 26 lat przygotowuje ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. W tym roku został przygotowywany pod kierunkiem prof. dr hab. Ryszarda Koziołka, rektora Uniwersytetu Śląskiego. Kapituła pod uwagę brała sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych (25 % sumy zdobytych punktów), wyniki matury z przedmiotów podstawowych (30% sumy zdobytych punktów) i wyniki matury z przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonych (45 % zdobytych punktów). Dla szkół dwujęzycznych uwzględniono dodatkowo wyniki z języka obcego na poziomie dwujęzycznym. Kapituła nie ocenia wyników z matur międzynarodowych.

W rankingu „Perspektywy 2024” oceniono 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246 działających w kraju) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły tzw. kryterium wejścia – egzamin dojrzałości w maju minionego roku zdawało w nich minimum 12 uczniów, a średnia ocen z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

dyplom za 1. miejsce w rankingu   dyplom za 12. miejsce w rankingu

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku zajęło 1. miejsce w województwie podlaskim i 12. miejsce w kraju w Rankingu Liceów Perspektywy 2024

W Rankingu Szkół Olimpijskich zajęliśmy 1. miejsce w województwie podlaskim i 7. miejsce w Polsce.

W Rankingu Maturalnym zajęliśmy 1. miejsce w województwie podlaskim i 29. miejsce w Polsce.

Dziękujemy za wytrwałą pracę dydaktyczną Nauczycielom i ambitnym Uczniom, których wysiłek przynosi wspaniałe efekty. Cieszymy się, że w naszej szkole są znakomici pedagodzy, pełni pasji i zaangażowania. Gratulujemy całej Społeczności II LO, wszyscy wykazali się ogromną pracą, elastycznością, otwartością, a efektem tego są świetne wyniki na maturze, liczne sukcesy uczniów na ogólnopolskich i międzynarodowych  olimpiadach a nade wszystko wyniki rekrutacji na prestiżowe uczelnie wyższe w kraju i za granicą.

Dziękujemy naszym Absolwentom, wszystkim sprzymierzeńcom szkoły, jesteśmy wdzięczni, że Urząd Miasta Białystok wspiera w rozwoju naukowym młodych ludzi i stwarza im odpowiednie warunki do ich rozwoju.

Wyniki rankingu są dla nas źródłem radości oraz potwierdzeniem dobrze wykonywanej pracy.

Złota Tarcza 2024

Ranking krajowy

Ranking wojewódzki

Ranking GłównyNazwa szkołyMiejscowość
12 II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej Białystok
26 I LO im. Adama Mickiewicza Białystok
168 Akademickie LO Politechniki Białostockiej Białystok
181 I LO im. Tadeusza Kościuszki Łomża
227 III LO im. Krzysztofa K. Baczyńskiego Białystok
265 I Społeczne LO Białystok
284 VI LO im. Króla Zygmunta Augusta Białystok
288 IV LO im. Cypriana K. Norwida Białystok
334 I LO z Oddz. Dwujęz. im. Marii Konopnickiej Suwałki
380 Katolickie LO im. Matki Bożej Miłosierdzia Białystok
386 II LO im. Marii Konopnickiej Łomża
390 III LO z Oddz. Dwujęz. im. Alfreda Lityńskiego Suwałki
408 Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera Supraśl
494 II LO z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego Hajnówka
545 I LO im. Mikołaja Kopernika Grajewo
547 XI LO im. Rotmistrza Witolda Pileckiego Białystok
597 I LO im. Grzegorza Piramowicza Augustów
618 II LO z Białorus. J. Naucz. im. B. Taraszkiewicza Bielsk Podlaski
623 II LO im. Polonii i Polaków na Świecie Augustów
686 VIII LO im. Króla Kazimierza Wielkiego Białystok
723 II LO im. gen. Zygmunta Podhorskiego Suwałki
771 I LO im. Adama Mickiewicza Kolno
860 LO im. Króla Kazimierza Jagiellończyka Wysokie Maz.
882 I LO im. Tadeusza Kościuszki Bielsk Podlaski
954 I LO im. Stanisława Konarskiego Zambrów

 

gratulacje Rektora UM