Wczoraj w naszej szkole odbył się coroczny Dzień Talentów. To niezwykłe wydarzenie na które czekamy cały rok - bo wiemy, że zawsze nas zaskoczy i pozytywnie wprowadzi w prawie już wakacyjny nastrój.  W tym roku mogliśmy zobaczyć i usłyszeć prawdziwe talenty, wielkie pasje i niesamowite umiejętności naszych uczniów - czasami naprawdę spektakularne.  Ci, którzy odważyli się zaprezentować siebie brylują nie tylko w szkolnych ławach, ale także nieobce jest im pozaszkolne rozwijanie siebie, swojego charakteru oraz swoich umiejętności.
A cóż to był za show, Ponad czterdiestu uczestników! Rozpoczęliśmy spokojnie, unikalnym tańcem historycznym zaprezentowanym przez Zuzannę Sobczyk i Filipa Stefaniaka z 3c. Później byliśmy pod wrażeniem głosu Małgosi Kuźmy z klasy 3e. Następny taniec Weroniki Kryś z klasy 2g zaskoczył nas nowoczesną formą, a późniejsza piosenka z musicalu Piloci w wykonaniu Magdy Suszczyńskiej z kl. 1f już całkiem wzniosła nas nad ziemię.
Julia Bajena, jako jedyna przedstawicielka Dnia Talentów z SP 53 zaprezentowała swoje umiejętności w Taekwondo, a wcześniej przenieśliśmy się w do świata Abby i zsynchronizowanego tańca przygotowanego przez naszych uczniów klas drugich:  Olgę  Artemiuk, Gabrielę Borkowską, Patrycję Bułatewicz, Urszulę Dobrogowską, Milenę Micun, Weronikę Ciuruk, Patrycję Urbasz, Julię Szemplińską, Rafała Karwowskiego , oraz Aleksandra Zdrajkowskiego.
Później Martyna Kałucka z kl. 1b zabrała nas w spokojne rytmy legendarnej piosenki Metallici Nothing Else Matters, aby tylko chwilę  później zespół Żwir w składzie: Jan Ostaszewski z kl. 1b, Antoni Cybulko z kl. 1b, Antoni Giergiel  z kl. 2g, Patrick Anderson z kl. 2g oraz Bartosz Pawilcz z kl.1a zrobili z naszej sali gimnastycznej małą scenę rockową!
Podczas przerwy podziwialiśmy prace artystyczne naszych uczniów: sukienkę własnoręcznie uszytą przez Joannę Makowską z klasy 2g oraz makietę architektoniczną wykonaną przez Julię Maksimowicz z 2g, zdjęcia Anny Chomczyk z kl. 2g, przepiękne obrazy Anny Fabryczewskiej z kl. 3e, Małgorzaty Lewkowskiej z kl. 2e  oraz zdjęcia naszej szkolnej fotoreporterki Karoliny Kusznierczuk z kl. 3e.
Zobaczyliśmy zapierający dech w piersiach występ Wiktorii Pieciukiewicz z kl. 3d, która od lat trenuje akrobatykę. Zaprezentowała swoje umiejętności wspinając się po szarfie tak wysoko, że przez moment wstrzymaliśmy oddech. Oprócz tego mogliśmy podziwiać świetny taniec w wykonaniu Natalii Gawryluk z kl. 2a, która nie tylko tańczyła, ale prowadziła również całe wydarzenie!
To oczywiście nie był koniec występów. Usłyszeliśmy "Długość dźwięku samotności" w wykonaniu Radka Skorupskiego z kl. 3a, pokaz umiejętności gry na perkusji Marceliny Krauze z kl. 3e, pokaz umiejętności śpiewania po francusku Rafała Karwowskiego z kl. 2a, wyjątkowo wytrenowany wokal Marty Suchowierskiej z kl. 1f, występ wokalny dobrze nam znanego Antka Giergiela z kl. 2g przy akompaniamencie Patryka Andersona z kl. 2g, delikatny śpiew Wiktorii Czykier z kl. 1f oraz "Skrzydlate ręce" w wykonaniu Zofii Rutki z kl. 1b.
Na sam koniec posypały się gromkie brawa, a pan dyrektor Dariusz Bossowski wręczył słodkie upominki naszym uczestnikom.
Wydarzenie prowadzili: Natalia Gawryluk oraz Maciej Goroszewski z klasy 2a.
Nasi uczniowie pokazali klasę, talent i umiejętności. Myślimy jednak, ze przede wszystkim pokazali determinację. Determinację w podążaniu za ścieżką swojej pasji, determinację w próbie bycia bardzo dobrym, albo nawet najlepszym w swojej dziedzinie, determinację w byciu kimś, kto może powiedzieć, że stworzył prawdziwe wspomnienia, przyjaźnie i możliwości rozwoju.
Pękamy z dumy i z niecierpliwością czekamy na następny Dzień Talentów!