Gratuluję wszystkim Absolwentom Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku uzyskania wspaniałych wyników egzaminu ósmoklasisty.

Średni wynik egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego w SP 53 wynosi 81,9%.
100% wynik egzaminu z języka polskiego uzyskały: Samanta Popielnickaja oraz Zuzanna Raczkowska.
Średni wynik egzaminu ósmoklasisty z matematyki w SP 53 wynosi 90,6%.
100% wynik egzaminu z matematyki uzyskali: Michał Czarniecki, Amelia Filewicz, Weronika Hilik, Tymoteusz Kamiński, Karina Krętowska, Natalia Lubecka, Nadia Michalik, Piotr Pęksa, Maria Romek, Ignacy Sawicki, Izabela Sławińska, Hanna Stocka, Julia Zubrycka, Karolina Żmuda oraz laureaci Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego – Tomasz Burzyński, Piotr Jaszczuk i Kacper Wnorowski.
Średni wynik egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego w SP 53 wynosi 94,4%.
100% wynik egzaminu z języka angielskiego uzyskali: Michał Czarniecki, Wiktor Dobryniecki, Mikołaj Iwaniuk, Valeryia Konanava, Diana Lenkiewicz, Pola Protas, Patryk Radziwoński, Izabela Sławińska, Julia Surażyńska, Amelia Szymańska oraz laureaci Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego – Matylda Bielecka, Karina Krętowska, Michalina Kuchcińska, Nadia Michalik, Jeremi Miniuk oraz Łukasz Monieta.
Średni wynik egzaminu ósmoklasisty z języka niemieckiego w SP 53 wynosi 100%.
100% wynik egzaminu z języka niemieckiego uzyskali: laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego – Blanka Łukaszewicz.
W skali staninowej z każdej części egzaminu Uczniowie SP 53 uzyskali wyniki w 9 - najwyższej staninie. Skala staninowa określa pozycję, jaką zajmują uczniowie na tle wyników osiągniętych przez całą populację zdających. Wyróżnia ona 9 przedziałów wyników od 1 do 9, przy czym w staninie 9. (najwyższej) znajduje się tylko kilka procent najwyższych wyników w Polsce.

Serdecznie gratuluję Uczniom i Nauczycielom wytężonej pracy, która przyniosła takie wspaniałe efekty.
Absolwentom życzę powodzenia w rekrutacji do wymarzonych szkół ponadpodstawowych!

Dariusz Bossowski,

Ósmoklasiści poznali wyniki swoich egzaminów