W piątek 11 października 2023 r. w naszej szkole miała miejsce bardzo ważna i podniosła uroczystość. Uczniowie klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku, w obecności Dyrekcji szkoły i wychowawców, złożyli uroczyste ślubowanie.

To doniosłe wydarzenie zostało poprzedzone wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego oraz wystąpieniem Pana Dyrektora Dariusza Bossowskiego, który kierując swe słowa do uczniów, podkreślił, że stali się oni teraz pełnoprawnymi członkami społeczności II LO i zachęcił uczniów aby wykorzystywali możliwości rozwoju, które zapewnia uczniom przynależność do wspólnoty II Liceum ogólnokształcącego.

Pan Dyrektor podkreślił, że zawarte w ślubowaniu słowa zawierają zobowiązanie do podążania za wartościami: „w których szczególne miejsce  zajmuje miłość do nauki, dążenie do samorozwoju, szacunek do drugiego człowieka i przywiązanie do ojczyzny, jej historii i tradycji” oraz zapewnił uczniów o swoim wsparciu.

Tekst roty ślubowania odczytała pani prof. Dorota Bondar, a przedstawiciele klas pierwszych – Bartłomiej Cymbor  z klasy 1a, Maja Snarska z klasy 1b , Samanta Popielnickaja z klasy 1c , Agata Bućko z klasy 1d, – złożyli w imieniu swoim i swoich kolegów i koleżanek przyrzeczenie na sztandar szkoły, zobowiązując się do godnego reprezentowania II Liceum, dochowywania wierności jego tradycjom, postępowania zgodnie z zasadami humanizmu, patriotyzmu i tolerancji oraz życia w poszanowaniu honoru i godności drugiego człowieka.W imieniu Wychowawców klas pierwszych głos zabrała Pani Profesor Magdalena Urwan, która  życzyła uczniom powodzenia na nowej licealnej drodze. Uroczysty charakter wydarzenia podkreślił występ artystyczny w wykonaniu Julii Alferowicz z klasy 2d. Uczennica zaśpiewała porywającą piosenkę z musicalu „Księżniczka i Żaba”.

Ten wyjątkowy dzień, którego zwieńczeniem był akt ślubowania, powinien na zawsze pozostać w pamięci uczniów i przypominać im o zobowiązaniu, którego się podjęli, przekraczając mury II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku.