11 października 2024 r. po uroczystym ślubowaniu, uczniowie klas pierwszych LO bawili się na tradycyjnych Otrzęsinach, by stać się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Klasa II B wraz z wychowawczynią p. profesor Marią Zdrajkowską przygotowała pierwszakom różne konkurencje. Uczniowie mieli za zadanie przygotować prezentację swojego profilu, wykazać się wiedzą na temat muzyki, szybkim myśleniem oraz sprawnością fizyczną. Pierwszoklasiści zaprezentowali niezwykłą kreatywność w powierzonych im zadaniach, a także fantazję i młodzieńczy optymizm. Otrzęsiny wygrała klasa I B, a główną nagrodą był słodki upominek oraz prawo do zorganizowania przyszłorocznych otrzęsin. Wspaniałą imprezę zakończyliśmy wspólnym tańcem przy muzyce na żywo w wykonaniu szkolnego zespołu RZWJR.