Miniony tydzień (7-11 października) klasy 2e i 3f spędziły na wspaniałej wycieczce do Trójmiasta i Szwecji.

Pierwszego dnia uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję spacerować starym miastem Gdańska, podziwiając jego piękne kolorowe kamienice i urokliwe uliczki. Obejrzeli również wnętrze Bazyliki Mariackiej, które swoim wystrojem zapiera dech w piersiach! We wtorek grupa zwiedziła obóz koncetracyjny Sztutthof oraz, korzystając ze ślicznej pogody, przespacerowała się po urokliwej plaży w Jantarze.
Następnego dnia odwiedziła Muzeum II Wojny Światowej oraz Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Podczas chodzenia po mieście uczniowie natrafili na plan do nowego serialu "Zatoka Szpiegów". Natomiast we czwartek obie klasy dopłynęły promem do Karlskrony, w której uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć panoramę miasta oraz jego  najważniejsze punkty. Ze względu na ulewny deszcz i silny wiatr grupa wraz z przewodnikiem poruszała się autokarem, lecz mimo to wycieczka okazała się bardzo udana!
Zwiedzili karlskrońskie Muzeum Marynarki Wojennej, po czym udali się do pobliskiego miasta - Kalmaru, gdzie obejrzeli centrum na wyspie Kvarnholmen, dawną starówkę, katedrę, dziedzińce i wały obronne zamku oraz przejechali Mostem Olandzkim na Olandię. Ostatniego dnia - w piątek - uczniów czekał powrót do domu, ale po drodze mieli okazję przespacerować się molo w Sopocie, wysłuchać cudownego koncertu organowego w Archikatedrze Oliwskiej oraz zwiedzić Westerplatte.

Ta wycieczka napewno będzie miło wspominana przez długi czas - zostawiła po sobie wiele niezapomnianych wrażeń!

Aleksandra Łukaszewicz kl.2e