Jak osiągnąć sukces w biznesie? Jak wypromować własną markę? Na te i inne pytania odpowiadała Pani Anna Jankowska, prezes zarządu i współwłaścicielka firmy Inter-Tech specjalizującej się w produkcji maszyn rolniczych. Zarządzana przez Panią Prezes spółka prężnie się rozwija i podbija rynki europejskie i światowe.

Okazją do rozmowy było kolejne spotkanie z cyklu „Poznaj Mistrza”, w którym tym razem  brali udział uczniowie z klas 1c, 1b, 3a, 3b, 4c, 3f, 4a. W trakcie wydarzenia młodzież miała niebywałą okazję, żeby dowiedzieć się, jakie predyspozycje trzeba mieć i jakie trudności należy pokonać, żeby osiągnąć biznesowy sukces. Pani Prezes stwierdziła, że w realizacji każdego celu niezwykle ważna jest ciężka praca i determinacja. Opowiedziała również o dotychczasowym rozwoju swojej firmy i podzieliła się planami na przyszłość. Podkreślała, że we współczesnym świecie konieczna jest współpraca z ośrodkami naukowymi i korzystanie z innowacyjnych metod pracy, w tym także ze sztucznej inteligencji. Na prośbę uczniów podzieliła się opinią na temat rynku pracy, na którym w jej ocenie najbardziej pożądane są dzisiaj umiejętności informatyczne. Dodała, że spółka którą zarządza, oferuje młodzieży odbywanie praktyk i tym samym nie tylko dba o rozwój młodych ludzi, ale także kształci nowe kadry, które po zakończeniu edukacji, będą gotowe do podjęcia pracy.

W trakcie swojej wypowiedzi zaznaczyła, że jako przedsiębiorca, który założył firmę w  lokalnym środowisku, czuje się odpowiedzialna za jego rozwój. Pani Prezes podkreśliła, że jest dumna ze swojej małej ojczyzny i podczas spotkań z przedsiębiorcami zawsze podkreśla jej atuty. Rozmowę prowadzoną przez Justynę Kaźmierczak (kl. 4E) i Aleksandra Trochimczyka (kl. 4A) uzupełniły pytania publiczności, która z zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniu. Bardzo miłym akcentem całego wydarzenia było wręczenie uczniom przygotowanych przez Panią Prezes firmowych upominków.

Gromkie brawa, które wybrzmiały na koniec spotkania, dowodzą, że licealiści doceniają przedsiębiorców, którzy z odwagą realizują ambitne cele i osiągają sukces w kraju i poza jego granicami.