28 października 2022 r. odbyły się w naszej szkole XXI Wybory Sapieżanki i Sapiehy II LO.

Od 2002 roku o tytuł Sapieżanki ubiegają się uczennice klas drugich, które wyróżniają się wzorowymi wynikami w nauce, wysoką kulturą osobistą oraz działalnością społeczna i charytatywną na rzecz szkoły i środowiska. Od 2003 roku podczas konkursu wybierany jest również wzorowy uczeń i dżentelmen II LO, który otrzymuje tytuł Sapiehy. Podczas konkursu kandydaci prezentują przed jury i przedstawicielami klas swoje walory intelektualne, zainteresowania i osiągnięcia oraz odpowiadają na wylosowane pytania dotyczące historii szkoły i biografii patronki. Nadanie honorowego tytułu Sapieżanki i Sapiehy II LO ma miejsce corocznie na uroczystości z okazji Święta Szkoły.

Miło nam poinformować, że Martyna Jaworowska i Michał Jurczuk zdobyli honorowy tytuł Sapieżanki i Sapiehy II LO na rok szkolny 2022-23.