19 stycznia 2023 r. w siedzibie  II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku odbyła się uroczystość  wręczenia dyplomów Stypendystom Ministra Edukacji i Nauki za rok szkolny 2021/2022.

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki jest jedną z form wyróżnienia Uczniów odznaczających się wybitnymi osiągnięciami w nauce i sporcie. Wysokość stypendium to 3 tys. zł jednorazowej nagrody dla każdego Ucznia.

Laureatami zostało 36 uczniów z województwa podlaskiego, w tym aż 20 to Uczniowie lub Absolwenci naszej szkoły. Stypendyści odebrali dyplomy z rąk Pana Wiceministra Dariusza Piontkowskiego.

Część artystyczną uroczystości przygotowali Uczniowie II LO pod kierunkiem swoich Nauczycieli Pani Doroty Bondar oraz Pana Adama Bańkowskiego: Weronika Adamska, Zofia Grela, Filip Stefaniak, Wojciech Tatarczyk z kl. 2c wystąpili w tańcu rock and roll, Maria Piekarska z kl. 3f  zagrała na pianinie utwór Claude`a Debussy`ego „Clair the lune”, natomiast  Julia Borowik z kl. 4c zaśpiewała „If the world was ending“ z repertuaru JP Saxe.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

link do artykułu TVP Białystok

link do artykułu na stronie Porannego