„Miło szaleć, kiedy czas po temu”

Jan Kochanowski, Pieśni, Księgi pierwsze, Pieśń XX

Zgodnie z wieloletnią tradycją, na symboliczne 100 dni przed maturą, 21 stycznia 2023 r. tegoroczni maturzyści II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej zebrali się w Dworku Czarneckiego, by uczestniczyć w balu studniówkowym. Abiturientom towarzyszyli Wychowawcy, Rodzice, Nauczyciele, a także Dyrekcja II LO.

Część oficjalną imprezy, prowadzoną przez Julię Truchel oraz Iana  Swetlanda, rozpoczęła piosenka pt: ,, Aint no mountain high enough” w wykonaniu Julii Borowik. Zebranych powitał Pan Dyrektor słowami:

„Po tylu latach wspólnej nauki i na 100 dni przed egzaminem maturalnym kontynuujcie zwyczaje szkolne, biorąc udział w tak miłym dla całej naszej społeczności wydarzeniu, jakim jest Studniówka[...] Życzę wszystkim wspaniałej zabawy do samego rana. Życzę dobrych wyborów w życiu, szczęścia, radości i rozwijania swoich pasji.”

Po szczerych podziękowaniach, wzruszających słowach i życzeniach dalszych sukcesów złożonych Dyrekcji, Wychowawcom, Nauczycielom oraz Rodzicom przyszedł czas na obowiązkowy punkt programu - poloneza. Pokazową choreografię pod czujnym okiem Pani Prof. Doroty Bondar przygotowali maturzyści. Dobra zabawa i tańce trwały do białego rana. Te niepowtarzalne chwile spędzone we wspólnym gronie, na wiele lat z pewnością zapadną w pamięci wszystkich uczestników studniówki.

 

Media o naszej Studniówce '2023:

Studniówka II LO w Białymstoku