Podlaski Instytut Kultury zaprasza do udziału w  III Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Teatralnej „PIKtoGRAmy”. Struktura konkursu, w porównaniu do lat ubiegłych, nie zmieniła się: proponujemy przeprowadzenie eliminacji szkolnych, przedszkolnych, miejskich i gminnych oraz wytypowanie uczestników do Przeglądu Wojewódzkiego.

Przegląd będzie realizowany w formie konkursu w trzech zasadniczych obszarach:

• przegląd recytatorski (Mistrzowie Recytacji)
  • przegląd piosenki (Mistrzowie Piosenki)
  • Forum Teatrów Niezawodowych.

Nowością jest rozszerzenie w tym roku kategorii wiekowych – zapraszamy do udziału w przeglądzie osoby dorosłe, w tym studentów i seniorów.

Tematem tej edycji jest woda, a inspiracją słowa Talesa z Miletu:  „Wszystko jest z wody, z wody powstało i z wody się składa”.  Temat ten pozwoli skupić się młodym recytatorom, wokalistom i aktorom na obserwacji otaczającego ich świata, uzmysłowić sobie jak ważnym elementem życia jest woda. Przegląd będzie okazją, by ten żywioł opisać, przybliżyć i oswoić.

Regulamin przeglądu oraz formularze do rejestracji znajdą Państwo na stronie PIK: