Za nami pierwszy dzień II Ogólnopolskiego Młodzieżowego Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej .
W sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej jury przesłuchiwało uczestników, by spośród nich wyłonić tych najlepszych. Wszyscy zaprezentowali się doskonale, ciekawie interpretując teksty Agnieszki Osieckiej, ale też wykazując się wysokimi umiejętnościami wokalnymi – zarówno uczennice i uczniowie szkół ponadpodstawowych, jak ich młodsze koleżanki z podstawówek.
Występy oceniało jury w następującym składzie:
Przewodnicząca:  Pani Ewa Barbara Rafałko - chórmistrzyni, wokalistka i pedagożka. Absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina Filia w Białymstoku, Podyplomowych Studium Chórmistrzowskich oraz Emisji Głosu w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Podyplomowych Mistrzowskich Studiów Wokalnych w Akademii Muzycznej w Łodzi. W 2019 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej – dyrygentura w UMFC w Warszawie. Jest opiekunem artystycznym i członkiem Oktetu Wokalnego „Gaudium”. Od 2011 pełni funkcję dyrygenta i kierownika artystycznego Chóru Dziecięcego Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Wiceprzewodnicząca: Pani Joanna Cieślik-Klauza. Teoretyk muzyki;  absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, Studium Chórmistrzowskiego przy Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (1999); nauczyciel dyplomowany przedmiotów teoretycznych w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku. Poza szeroko pojmowaną korespondencją sztuk jej zainteresowania koncentrują się na zagadnieniach edukacyjnych.
Sekretarz: Pan Adam Bańkowski – wokalista, pedagog śpiewu, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku. W repertuarze ma liczne arie oratoryjne, kantatowe i operowe. Oprócz własnej działalności koncertowej współpracuje z Zespołem Muzyki Dawnej Diletto prowadzonym przez dr hab. Annę Moniuszko oraz męskim zespołem śpiewaczym Schola Gregoriana Sancti Casimiri prowadzonym przez Mariusza Perkowskiego.
Pani Pani Beata Zadykowicz - ukończyła studia wyższe z tytułem magistra na kierunku filologia polska Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Ukończyła też studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Oświatą. Jest nauczycielem dyplomowanym z 26-letnim stażem i czynnym egzaminatorem matur z języka polskiego. Pełni funkcję dyrektora ds. filii bibliotecznych w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego.
Pani Maria Zdrajkowska - nauczyciel fizyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 W Białymstoku; absolwentka Wydziału Fizyki na Uniwersytecie Szczecińskim oraz Wydziału Fizyki na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1994 roku jest wokalistką folkowego zespołu Czeremszyna, jednego z czołowych zespołów folkowych w Polsce. Od prawie 30 lat z udaje jej się łączyć pasję z pracą. Śpiew to coś, bez czego nie wyobraża sobie życia. Kocha muzykę i podróże.
Pani Agata Nierzwicka  - studentka III roku aktorstwa oraz reżyserii teatru lalek Akademii Teatralnej w Warszawie, Filii w Białymstoku. Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdańsku Wrzeszczu oraz Lart StudiO w Krakowie. Finalistka IV Konkursu na Interpretację Monologów Szekspirowskich Haliny Modrzejewskiej. Zdobyła również Grand Prix w III Krakowskim Przeglądzie Interpretacji Piosenki Aktorskiej. Jako aktorka-animatorka wystąpiła w krótkometrażowym filmie „List od babci”, który był prezentowany na XXX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu; NoWHere Film Festival w Korei Południowej oraz Neisse Film Festival w Niemczech.

Zapraszamy do obejrzenia relacji nagranej przez 2LOTV https://www.youtube.com/@2LOTV/streams oraz  fotorelacji z pierwszego dnia festiwalu

Koordynatorki festiwalu:
Ewa Grochowska
Marta-Pawłowska Banach
Ewa Muszkatel