Uroczysta Gala Laureatów zakończyła II Młodzieżowy Festiwal Twórczości Agnieszki Osieckiej, konkurs wokalny o zasięgu ogólnopolskim, organizowany przez II LO w Białymstoku, objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego  oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.
Patronatem medialnym festiwal objęli TVP 3 Białystok i Polskie Radio Białystok.

 logo Podlaskie  patronat prezydenta Białegostoku
 logo TVP 3 Białystok logo Polskiego Radia Białystok   logo II LO w Białymstoku

Festiwal odbył się w dniach   15 – 17 marca 2023 r. w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ulicy Podleśnej  w Białymstoku, uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Celem konkursu było wspomnienie twórczości Agnieszki Osieckiej w związku z rocznicą jej śmierci, rozwijanie i odkrywanie talentów oraz  wzmacnianie wiary we własne siły, a także wyrównywanie szans młodzieży z różnych kręgów środowiskowych.

Występy uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie:

Pani  EWA BARBARA RAFAŁKO – PRZEWODNICZĄCA JURY
Pani JOANNA CIEŚLIK-KLAUZA– WICEPRZEWODNICZĄCA JURY
Pan ADAM BAŃKOWSKI – SEKRETARZ JURY
Pani BEATA ZADYKOWICZ 
Pani MARIA ZDRAJKOWSKA
Pani AGATA NIERZWICKA  

Werdykt jury:

GRAND PRIX
JULIA BOROWIK

SZKOŁA PODSTAWOWA
I miejsce 
WIKTORIA MASALSKA
II miejsce ZOSIA BOROWSKA
III miejsce MAJA BŁAŻKO

SZKOŁA PONADPODSTAWOWA
I miejsce
PATRYCJA KUPRJANOWICZ
II miejsce MARIA PIEKARSKA
III miejsce NATALIA POPŁAWSKA

WYRÓŻNIENIA
MAŁGORZATA SIKORSKA
MARCEL NYTKO
WIOLETTA MOCZYDŁOWSKA

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy do obejrzenia relacji z nagranej przez 2LOTV  //www.youtube.com/@2LOTV/streams">https://www.youtube.com/@2LOTV/streams oraz  fotorelacji  z Gali Laureatów:

 


Koordynatorki festiwalu:
Ewa Grochowska
Marta-Pawłowska Banach
Ewa Muszkatel