Od września 2021 realizowane są w szkole dwa projekty Erasmusa w języku niemieckim.

Digitectives at work on environmental protection and biodiversity measures

2  Einsatz moderner digitaler Technologien in Schulprojekten (Using Digital Technologies in School Projects)

Pierwszy z nich skierowany jest do uczniów/uczennic Szkoły Podstawowej, drugi zaś obejmuje Liceum. Są to dwa odrębne projekty o podobnej tematyce, jednak różnym stopniu trudności. Celem projektów jest badanie układu ekologicznego na podstawie pomiarów życia owadów, ich funkcjonowania w ekosystemie oraz zmian w ich różnorodności na przestrzeni czasu. W obu projektach dodatkowo przedstawione zostaną metody digitalizacji mające na celu dokonywanie tych pomiarów i analizę cyklów życia owadów. Oba projekty trwają dwa lata. Ze względu na panującą pandemię i trudności w podróżowaniu i realizowaniu spotkań zdecydowaliśmy o przedłużeniu projektu dodatkowo o jeden rok. W każdym projekcie udział bierze po 10 uczniów Szkoły Podstawowej i Liceum. Partnerami w projekcie są trzy szkoły z Niemiec i jedna szkoła w Estonii. Mimo faktu przedłużenia realizacji projektu o rok, zdecydowaliśmy się  w niektórych kwestiach rozpocząć prace online nad projektem. Poza licznymi spotkaniami online, które się już odbyły, po raz pierwszy zorganizowany był wyjazd do Niemiec w czasie 15.05.2022-21.05.2022 (zdjęcia). W listopadzie będziemy gościć naszych gości z Niemiec i Estonii w Białymstoku. Następne wyjazdy naszych uczniów obejmują Estonię i Francję i odbędą się w następnym roku.

Koordynatorzy projektu: p. Martin Janczyk i p. Norbert Duda