plakat Lwiątko 2023

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2023”. Konkurs odbędzie się w poniedziałek, 27 marca 2023 r. Konkurs zostanie zorganizowany w kategoriach:

• klasy 7 szkoły podstawowej,
  • klasy 8 szkoły podstawowej,
  • klasy 1 liceum i technikum,
  • klasy 2 liceum i technikum,
  • klasy 3 liceum i technikum,
  • klasy 4 liceum i technikum (po szkole podstawowej oraz po gimnazjum).

Konkurs trwa 75 minut. Do rozwiązania jest 30 zadań testowych, w których należy wybrać jedną z pięciu odpowiedzi. Opłata konkursowa wynosi 16 zł od uczestnika. Wyniki konkursu uzyskane przez uczniów klas maturalnych zostaną̨ ogłoszone 17 kwietnia 2023 r., a wyniki uzyskane przez pozostałych uczniów 15 maja 2023 r.  Nagrodami w konkursie mogą̨ być książki, albumy lub inne nagrody rzeczowe.  W konkursie przyznawane są: tytuł laureata oraz wyróżnienia wraz z następującymi tytułami honorowymi:

• hiperon Ω – uczestnikom, którzy otrzymali co najmniej 125 punktów,
  • kaon – uczestnikom, którzy otrzymali co najmniej 100 i mniej niż̇ 125 punktów,
  • taon – uczestnikom, którzy otrzymali co najmniej 75 i mniej niż̇ 100 punktów.

Tytuł laureata otrzymuje na każdym poziomie dziesięciu uczestników, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów, ale nie mniejszą niż 75, a także ci uczestnicy, którzy zdobyli identyczną liczbę punktów, jaką uzyskał dziesiąty laureat. Osoby, które zdobędą̨ tytuł laureata lub wyróżnienie otrzymują̨ nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymują̨ dyplomy udziału w konkursie. Organizatorem konkursu jest Fundacja Akademia Młodych Fizyków.

Osoby zainteresowane konkursem, prosimy o zgłoszenie chęci udziału swoim nauczycielom fizyki.