Przejdź do głównej treści
Godło Polski Logo II LO

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku
IB World School 006159 / 060441

IX edycja Konkursu „Matematyka Stosowana” PB '2024

Zapraszamy uczniów liceum do udziału w kolejnej edycji Konkursu „Matematyka Stosowana” organizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM działające przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Konkurs ten jest konkursem o indeks na dowolny kierunek studiów stacjonarnych prowadzonych na Politechnice Białostockiej. 

Do konkursu mogą przystąpić wyłącznie drużyny dwuosobowe, utworzone z uczniów tej samej klasy lub z tej samej szkoły. Termin rejestracji drużyn upływa 02 lutego 2024 r. Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie konkursu:  Formularz zgłoszeniowy – SIGNUM – Konkurs ,,Matematyka stosowana'' (pb.edu.pl) 

Konkurs będzie odbywał się dwuetapowo. Etap I odbędzie się w terminie 12-16.02.2024 r. i będzie polegał na rozwiązaniu quizu indywidualnie przez każdego uczestnika. Etap II odbędzie się w dniach 6-7.03.2024 r. W tym etapie konkursowym drużyny będą przeprowadzały doświadczenia w laboratoriach i wykonywały niezbędne obliczenia matematyczne na poszczególnych Wydziałach Politechniki oraz Studium Języków Obcych. Więcej informacji na stronie  https://signum.pb.edu.pl/konkurs/ 

  • Kliknięć: 1702
II LO SP 53