- Szczegóły
- Odsłony: 595
Z radością informujemy, że po raz kolejny doceniono talent literacki, rozległą wiedzę oraz kreatywność naszej uczennicy - Zuzanny Rybarczyk z kl. 4e. Zuzanna wzięła udział w XIX Ogólnopolskim Konkursie na Esej i w kategorii szkół średnich uzyskała I miejsce. Zadaniem uczestników w tej edycji konkursu było napisanie w formie listu eseju krytycznoliterackiego zapraszającego do czytania dzieł Brunona Schulza. Jury, skład którego stanowili pracownicy Uniwersytetu Opolskiego, tak oto uzasadniło uhonorowanie naszej uczennicy: „O wyróżnieniu główną nagrodą pracy stanowi – co na tle pozostałych esejów jawiło się jako gest wielce oryginalny – świetny koncept, w którym Autor wykorzystuje figurę korespondencji pomiędzy Witkacym a Gombrowiczem, aby opowiedzieć o kulisach sukcesu wydawniczego prozy Schulza oraz przedstawić – wiarygodnie, zdradzając gruntowną wiedzę dotyczącą realiów epoki i specyfiki recepcji literatury w XX-leciu międzywojennym – główne estetyczne wartości dzieła autora Sklepów cynamonowych.”
Jesteśmy dumni i życzymy Zuzannie dalszych sukcesów!
- Szczegóły
- Odsłony: 364
Mamy przyjemność poinformować, że do etapu okręgowego IV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych zakwalifikowali się wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 53 biorący udział w zawodach szkolnych, czyli 16 osób z klas 8a i 8b.
Oto lista zakwalifikowanych uczniów:
Alicja Bielecka
Maja Brzozowska
Paulina Cudowska
Anna Jurczuk
Klaudia Kempisty
Magdalena Kotelczuk
Aleksandra Łukaszewicz
Tomasz Pogorzelski
Anna Ptaszyńska
Justyna Pul
Weronika Romanowska
Zuzanna Trojgo
Paulina Wróblewska
Hanna Zdanowicz
Maria Zimnoch
Faustyna Żywno
Wszystkim zakwalifikowanym uczniom życzymy dalszych sukcesów w olimpijskich zmaganiach!
Agata Rybarczyk
- Szczegóły
- Odsłony: 550
- Szczegóły
- Odsłony: 758
Serdecznie gratulujemy uczniom Naszej Szkoły zakwalifikowania się do III etapu Olimpiady Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Do kolejnego etapu przeszło 26 uczniów. Są to:
2a: Kuryś Kacper,
2b: Martyna Jaworowska, Olga Kołos, Natalia Malinowska, Oskar Staszewski,
2d: Chodziutko Roksana, Kramkowska Zofia,
3b: Martyna Łojewska, Maja Mantur, Lena Michalska, Weronika Omieliańczyk,
3d: Chudek Adam, Rutkowska Izabela,
4b: Olga Budnik, Marcin Daniluk, Tomasz Jamiołkowski, Zuzanna Laskowska, Kamil Sosnowski, Mikołaj Szejda, Artur Waszkiewicz, Magdalena Wojnar, Julia Zalewska, Dominika Zubrycka,
4d: Julia Choińska, Maria Paciorek, Dawid Szwajko.
Uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami, a rozwiązywanie testu obywało się w formie online.
III etap, zgodnie z harmonogramem, odbędzie się w 18.03.2023 na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy podjęcia wyzwania i osiągniętych wyników.
Michał Turkowicz
szkolny koordynator Olimpiady Wiedzy Chemicznej UJ
- Szczegóły
- Odsłony: 807
Gratulujemy uczniom naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do II etapu XVI Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH
z matematyki:
1. | Jan | Błażuk |
2. | Wiktoria | Bogucka |
3. | Michał | Burzyński |
4. | Natalia | Demczuk |
5. | Aleksandra | Iwaniuk |
6. | Michał | Jóźwiak |
7. | Stanisław | Kozłowski |
8. | Ewa | Kużelewska |
9. | Zuzanna | Leszczyńska |
10. | Sirocki | Maciej |
11. | Kacper | Omieliańczyk |
12. | Stanisław | Pańkowski |
13. | Filip | Pietrewicz |
14. | Michał | Puchalski |
15. | Hanna | Radzivonchyk |
16. | Bartosz | Rzemek |
17. | Sylwia | Sapkowska |
18. | Adam | Sienkiewicz |
19. | Emilia | Szpakowska |
20. | Przemysław | Twarowski |
21. | Jakub | Zych |
22. | Weronika | Żuk |
z fizyki:
1. | Jan | Błażuk | |
2. | Maciej | Bogusz | |
3. | Mateusz | Bojko | |
4. | Julia | Dekarz | |
5. | Gustaw | Gabrylewski | |
6. | Maciej | Ignaciuk | |
7. | Jan | Jakubowski | |
8. | Kamil | Januszkiewicz | |
9. | Kacper | Januszkiewicz | |
10. | Julia | Jasielczuk | |
11. | Michał | Jóźwiak | |
12. | Julia | Kaczyńska | |
13. | Adam | Kowalczuk | |
14. | Sirocki | Maciej | |
15. | Eryk | Makuch | |
16. | Krzysztof | Nadulicz | |
17. | Kacper | Omieliańczyk | |
18. | Magdalena | Panas | |
19. | Stanisław | Pańkowski | |
20. | Filip | Pietrewicz | |
21. | Bartosz | Rzemek | |
22. | Sylwia | Sapkowska | |
23. | Adam | Sienkiewicz | |
24. | Marcel | Skutnik | |
25. | Martyna | Szumowska | |
26. | Paweł | Turowski | |
27. | Kacper | Warpechowski | |
28. | Krzysztof | Wnorowski | |
29. | Jakub | Zych |
z geografii z elementami geologii:
1. | Julia | Baczar |
2. | Tomasz | Bagiński |
3. | Natalia | Demczuk |
4. | Magdalena | Grondek |
5. | Mateusz | Gulewicz |
6. | Michał | Jabłoński |
7. | Michał | Jurczuk |
8. | Weronika | Klimczuk |
9. | Ewa | Kużelewska |
10. | Izabela | Masłowska |
11. | Agata | Muszyńska |
12. | Gabriela | Pleszuk |
13. | Weronika | Ramotowska |
14. | Maksymilian | Rosiński |
15. | Wiktoria | Śnitko |
16. | Mikołaj | Tomczuk |
z chemii:
1. | Kacper | Kuryś |
2. | Zofia | Kwietko-Bębnowska |
3. | Martyna | Łojewska |
4. | Izabela | Rutkowska |
5. | Adam | Sienkiewicz |
z informatyki:
1. | Jan | Błażuk |
2. | Michał | Burzyński |
3. | Karol | Kuc |
4. | Sirocki | Maciej |
5. | Kacper | Omieliańczyk |
6. | Stanisław | Pańkowski |
7. | Bartosz | Rzemek |
8. | Sylwia | Sapkowska |
9. | Adam | Sienkiewicz |
Przypominamy o terminach II etapu Olimpiady dla Uczniów ze szkół Białegostoku, który będzie przeprowadzony w siedzibie II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku, ul. Narewska 11:
28 stycznia 2023 r. – egzamin z przedmiotów:
- geografia z elementami geologii - godz. 10.00
- fizyka - godz. 13.00
29 stycznia 2023 r. – egzamin z przedmiotów:
- chemia - godz. 10.00
- matematyka oraz informatyka - godz. 13.00
Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły
Podkategorie
Strona 127 z 145