W szkole zostanie utworzona międzyszkolna popołudniowa grupa z rozszerzonym programem nauczania języka niemieckiego, przygotowująca do egzaminu dyplomowego DSD Deutsches Sprachdiplom C1. Kandydaci przystępują do testu predyspozycji językowych organizowanego w siedzibie szkoły w terminie (patrz – Terminarz) ustalanym corocznie przez Dyrektora Szkoły. Przyjęcie do grupy zależy od wyniku uzyskanego przez kandydata.
Podanie (Grupy popołudniowe - wzór podania) o przystąpienie do testu należy składać w sekretariacie szkoły w terminie (patrz – Terminarz) ustalanym corocznie przez Dyrektora Szkoły. Kandydat przystępujący do testu predyspozycji językowych zobowiązany jest zgłosić się w siedzibie szkoły nie później niż 15 minut przez wyznaczonym terminem z aktualną legitymacja szkolną.