II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate World School No. 6159

Logo IB

Logo IB

Projekt Erasmus + „Europa verstehen"

Zrozumieć Europę – Miejsca pamięci i ich znaczenie dla polsko-niemieckiej historii” (Europa verstehen – Erschließung von Orten der Erinnerung und Gedenkstätten der gemeinsamen polnisch-deutschen Geschichte) kolejny projekt w ramach programu Erasmus + realizowany przez naszą placówką w latach 2017-2019, który jest efektem współpracy naszego liceum oraz gimnazjum z niemieckiego Soest. Celem jego jest wspólne poznawanie historii XX wieku, odkrycie znaczenia miejsc pamięci, kształtowanie postawy otwartości wobec innych kultur oraz nauka języków obcych.

Planowane są następujące spotkania projektowe:

- 03.12. - 09.12. 2017 w Berlinie i Soest,

- czerwiec 2018 w Białymstoku i Gdańsku,

- październik 2018 w Soest,

- czerwiec 2019 w Białymstoku i Krakowie.

Już w niedzielę 03 grudnia 2017 roku wyruszają nasi uczniowie wraz z nauczycielami do Niemiec (Berlin, Soest, Düsseldorf), aby przez kolejne 7 dni uczestniczyć w odkrywaniu ciemnych kart historii Europy i tym samym uwrażliwić się na nietolerancję. Uczestnicy w Soest będą mieszkali u rodzin, a w Berlinie w hostelu. Pozwoli to na kształtowanie charakteru młodzieży i ich właściwe przygotowanie do odpowiedzialnego wejścia w dorosłe życie oraz sprawdzenie znajomości języka w autentycznych sytuacjach.

W programie wyjazdu do Niemiec przewidziano:

- wizyta w siedzibie niemieckiego parlamentu,   

- zwiedzanie Berlina na rowerze m.in. Mur Berliński, Żydowski Cmentarz, miejsca pamięci,

- zwiedzanie Poczdamu,

- zwiedzanie Soest.

Już w krótce zapraszamy do śledzenia relacji z wyjazdu!

Kontakt

85 65 11 416